Fen Diğer Konuları
Tüm Liste

Mahmut Yılmaz Hocamızın Çalışmalarının Uygulanmış Hali

Sayfayı Yazdır

Mahmut Yılmaz Hocamızın Çalışmalarının Uygulanmış Hali

Dikkat edilmesi gereken hususlar

Arkadaşlar merhaba,çalışmalarım tamamen kendime ait,kendim tasarlıyorum,renklendiriyorum,bazı çalışmaları ise ulaşabildiğim bilim çocuk eklerinden faydalanıyorum.. ve baskısını reklamcıdan istediğim ölçülerde alıyorum ve forekse yapıştırıp maket bıçağıyla kesiyorum,silikon yada çift taraflı bant yardımıyla duvara yapıştırıyorum sonuç bu..
Periyodik tablo yapım aşamalarını kısaca açıklayayım isterseniz;
Proje tamamen kişisel fikrim ve sıfırdan başladım.ben aslında eski banyo fayansları olan o beyaz fayanslardan aradım ama piyasadan kalktığı için fayans işi olmadı.mobilyacıdan bir büyük tabaka (280x210 cm) 8 mm lik mdf aldım her element için bir tane olmak üzere 15x15 cm lik 118 adet parça kestirdim.aslında ben size sayı vereyim siz düşünün isterseniz.118 adet 15x15 cm(elementlerden her biri için),16 adet 15x10 cm(grup numaraları ve grup adları için),7 adet (periyot numaraları için baştaki sarı tavşanlı olanlar) 20x15 cm,2 adet (üstüne lantanitler ve aktinitler yazılacak) 30x15 cm ve başlık için 150x10 cm. hepsi bir tabaka 8 mm lik mdf den çıkıyor.duvarı açık maviye boyadım.(boya okulda vardı) parçaları duvara yapıştırmak için beyaz silikon kullandım.yapıştırma işi bittikten sonra resimleri internetten arayıp indirdim ve teker teker düzenledim.resimleri seçerken hangi elementin günlük hayatta nerde karşımıza çıktığı fikrini yürüttüm.numarasını,sembolünü ve elementin adını resim üzerine ekledim ve reklamcıda folyo üzerine kestirdiğim parçalarla aynı ölçülerde bastırdım ve teker teker kesip her parça üzerine yapıştırdım sonuçta böyle bir çalışma çıktı ortaya.yorulduğumuza değdi ama..kullandığım duvar ölçüsü ise 315x175 cm ebadında.çünkü kestirdiğiniz parçalar yan yana gelince bu kadar bi alan gerekiyor,ben sizin için tabloyu bilgisayarda oluşturdum siz tek parça olarak ölçülendirip baskı alabilirsiniz,baskı alamazsanız yardımcı olurum.önce yapacağınız duvarın ölçüsünü alın isterseniz.iyi çalışmalar, kolay gelsin..
ayrıca periyodik tabloyu vinil şeklinde ( hazır haritalar olur ya duvara astığımız) büyük ebatlarda (285x150 cm) yaptırıp duvara asabilirsiniz.dev boyuttaki maliyeti de her şey dahil 250 tl civarında.. sormak istediğiniz ve takıldığınız bi yer olursa yardımcı olabilirim.saygılar...bunun haricinde yardımcı olabileceğim herhangi bişey olursa telim 533 261 10 46

 
Bu konu 10777 kez okundu
Bu konuyu Site Admini Ekledi
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2022 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman