Fen Diğer Konuları
Tüm Liste

Mavi Mor Renkli Meyve Ve Sebzeler

Sayfayı Yazdır

 MAVİ MOR RENKLİLER
Günde beş veya daha çok kez renkli meyve ve sebze tüketilerek yapılan"" beslenmeyle sağlıklı bir yaşamın temellerini atmış olursunuz. Rengarenk meyve ve sebzelerle aldığımız vitaminler, mineraller, lifler ve diğer bileşikler, vücudumu-. za ihtiyaç duyduğu temel besin maddelerini ve enerjiyi sağlar.
Mavi-mor renkli meyve ve sebzeler "antosiyanin" ve "fenolik bileşikleri" gibi sağlığımızı destekleyen kimyasal bileşikleri içerir. Bu maddeler vücudumuzdaki hücreleri, serbest radikaller olarak bilinen ve stabil olmayan moleküllerin tahrip edici etkisinden korumakta ve yaşlanma etkilerine karşı dayanıklılık sağlamaktadır. Mavi - mor renkli meyve ve sebzelerin sağlığımız için yararlarına bir göz atalım!
• Daha düşük kanser riski
• Sağlıklı idrar yolları ve böbrekler
• Güçlü bir hafıza
• Sağlıklı yaşlanma

Bu konu 1116 kez okundu
Bu konuyu Site Admini Ekledi
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular