Fen Diğer Konuları
Tüm Liste

Nesli Tükenen Canlılar SEVGİ ÇİÇEĞİ (Yanar döner çiçeği)

Sayfayı Yazdır

 

 

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,
Benim adım SEVGİ ÇİÇEĞİ. Halk arasında bana "yanar döner çiçeği" de denir. Neden mi? Çünkü ben güneş ışınlarını yansıtırken, rengim mordan kırmızıya döner ve sevgi yayarım dünyaya..
Ama benim ve tüm sevgi çiçeği kardeşlerimin yardıma ihtiyacımız var. Zirai ilaçlar, yanlış yapılaşma, zamanından önce beni toplayıp satmaları sayımızı azalttı. Eğer bizi korumazsanız yakında tamamen yok olacağız kaybolup gideceğiz..
Biliyor musunuz ? Benim dünyada eşim benzerim yok.. Sadece Türkiye`de, Ankara`nın Gölbaşı ilçesinde, Hacı Hasan köyü civarında sınırlı bir bölgede yetişiyorum., Nisan - Haziran aylarında çiçek açarım. Beni bir görseniz vazgeçemezsiniz her yıl görmeye gelirsiniz eminim.
Benim önemimi gören büyüklerimiz beni koruma altına aldılar.. Yetiştiğim alanlarda güvenle büyüyüp, sevgiyi dünyaya yaymaya devam etmek için ..
Sizi de koruyucularım arasında görmek istiyorum ..
Çünkü gelecek size emanet..
 

Bu konu 2389 kez okundu
Bu konuyu Site Admini Ekledi
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Fatih AKYÜZ © 2002-2019 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman
Pencereyi Kapat
Sadece LGS`de Çıkabilecek Sorular