Fen Diğer Konuları
Tüm Liste

Teog sınavına nasıl çalışmalı?

Sayfayı Yazdır

Teog sınavında fen ve teknoloji dersine nasıl çalışmalı?

 

Teog sınavında puan değeri fazla olan derslerden birisi fen ve teknoloji dersidir. Bu nedenle iyi bir liseye yerleşebilmek için teog sınavında iyi bir fen performansı şarttır. Peki ama fen ve teknoloji dersi için teog sınavına nasıl hazırlanmak gerekiyor? Öncelikle geçmiş sınavlarda çıkan soruları çözmek ve bu soruları sürekli el altında bulundurarak, bu soruların paralelinde çalışmalara yön vermek çok önemli. Çünkü sınav sorularını incelediğimizde benzer mantık da soruların sorulduğu görülüyor. Bunun yanı sıra bol soru çözmek, konuları belli aralıklarla tekrar etmek de sınav başarısını arttıran davranışlardan. Son olarak eklenmesi gereken ise öğrencilerimizin en az yaptığı davranışlardan biri olan anlaşılmayan konunun öğretmene sorulması eylemidir. Anlaşılmayan konunun öğrenci tarafından öğretmene mutlaka sorulması ve bu şekilde eksik öğrenmelerin giderilmesi sağlanmalıdır. Sınav hazırlığında motivasyonda önemli bir etkendir. Öğrencinin; iyi bir liseye yerleşmenin, iyi bir üniversiteye girmek için ön adım olduğunu bilmesi motivasyonunu arttırıcı bir etki yapacaktır.

Tüm öğrencilerimize sınavlarda başarılar dileriz.

Bu konu 2520 kez okundu
Konuyu ekleyen hakkında
Üye Adı : nevzat divrik
Ekleme Tarihi : 03 Aralık 2014 Çarşamba 12:23
Profili : //www.fenokulu.net/yeni/Profil/fencitito/
Yorum İçin Üye Girişi
Şikayet Bildirimi
Avatar Seç
   
Yorumunuz şu an yayınlanacaktır. Fenokulu'nun bir eğitim sitesi olduğunu, IP numaranızın bizde saklandığını ve yasal sorumluluğun size ait olduğunu bilerek mesajınızı yazınız. Üç adet şikâyet et tuşu ile mesajınızın görüntülenmesi durdurulup incelemeye gönderilir.
Görüş ve yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorumlarınız kontrol edildikten sonra yayınlanmaktadır.


Yorumlar Yükleniyor..
 
Fenokulu.net , Fen eğitimine katkı sağlamak için kurulmuştur. Paylaşımda bulunan Fen Bilimleri öğretmenlerinin çalışmaları, sınıfın dışına çıkmış,
diğer öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulmuştur. Kaynak gösterilerek çalışmalar paylaşılabilir.
Muharrem Baytekin © 2002-2022 Fenokulu.net
       İletişim & Reklam Kaldırılması İstenilen Doküman